Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Oto Galericilere ve Satıcılarına Mesleki Yeterlilik Belgesi Başvuruları Başladı

Oto Galericilere ve Satıcılarına Mesleki Yeterlilik Belgesi Başvuruları Başladı
Bu haber 04 Ekim 2018 - 9:06 'de eklendi ve 1333 kez görüntülendi.
-Mesleki Yeterlilik Belgesi Şartı, Hangi Kurum Tarafından Sorgulanacaktır ve Denetlenecektir? İl Ticaret Müdürlükleri, mesleki yeterlilik belgesi olmayan işletmelere “Yetki Belgesi” vermeyecektir. Noterler, mesleki yeterlilik belgesi ibraz etmeyenlerin “Alım-Satım İşlemlerini” kabul etmeyecektir. Belediyeler, mesleki yeterlilik belgesi ibraz etmeyen işletmelere “Ruhsat” vermeyecektir. , -Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Kimleri Kapsıyor? Kim Hangi Belgeyi Almalı?
Halihazırda ikinci el motorlu kara taşıtı alım satımı yapanlar veya bu sektöre yeni girecek girişimciler için; - Firma sahibi - Şube var ise şube müdürü - Pazarlama ve satış personelinden en az bir kişi Firma Sahibi ve Şube Müdürleri : Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Seviye 5 Pazarlama / Satış Personeli : Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Danışmanı Seviye 4 almalıdır. -Mesleki Yeterlilik Belgesi Alan İşletmeler, Hangi Kara Taşıtlarının Alım ve Satımını Yapacak? Motosiklet, otomobil, arazi taşıtı, otobüs, kamyonet, kamyon ve lastik tekerlekli traktör niteliğindeki taşıtlar -Yetki Belgesi Ne Kadar Süreyle Geçerlidir? Yetki Belgesi, 5 yılda bir yenilenecektir. Aynı şekilde mesleki yeterlilik belgeleri de 5 yılda bir yenilenecektir. -Mesleki yeterlilik belgesi veya yetki belgesi yerine geçen herhangi bir belge var mıdır? Yetki belgesi, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapılan işletmenin bulunduğu yerdeki il müdürlüğü tarafından verilecektir. Mesleki yeterlilik belgesi ise TOBB MEYBEM tarafından TOBB’a bağlı Odalar aracılığıyla verilecektir. Yetki belgesi veya mesleki yeterlilik belgesi yerine geçen bir belge bulunmamaktadır. Bilgi ve kayıt için 212 11 21 telefonu arayabilirsiniz
Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER