Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ’dan Odamıza Ziyaret

Kamu Başdenetçisi Sayın Şeref MALKOÇ bey ve Yozgat Valimiz Kemal YURTNAÇ, Vali Yardımcı Salih ALTUN, Belediye Başkanımız Dr. Kazım ARSLAN ve Beraberinde Kamu Denetçisi Saadettin KALKAN, Kamu Denetçisi Hüseyin YÜRÜK, Özel Kalem Müdürü Veysel ŞİRİN, Kurumsal İletişim Sorumlusu Mehmet SARI ve Basın Danışmanı Sait DUYGU Odamız yönetim kurulu Başkanı Sinan ÇELİK’i makamında ziyaret etti.

Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ’dan Odamıza Ziyaret
Bu haber 08 Ekim 2018 - 9:01 'de eklendi ve 1181 kez görüntülendi.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik ile görüştü. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, Yozgat’a bir dizi ziyaret ve konferans vermek üzere gelen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’a kentin ekonomik durumu hakkında bilgi verdi. TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun adaletin yerine gelmesi bakımından çok önemli vazifeler yaptığını ifade etti. Sorunların çözümünde başdenetiçilik müessesesinin fayda sağladığını bildiklerini dile getiren Çelik; “Kamu Denetçiliği Kurumu müessesesini 2012 yılından beri biliyoruz ama çok da aşina değiliz. Bu ziyaretinizle biraz daha gündemde olacak. İdare ile vatandaş arasındaki sıkıntıların çözümü noktasında gayret gösterildiğini biliyorum. Bu konuda zaman zaman sıkıntılar olmuyor değil. Bu konuda vatandaşların müracaat ettikleri yerler var elbette. Ama böyle başdenetçilik müessesesinin belki kısa sürede problemlerin çözümünde fayda sağlayacağını biliyoruz. Bu anlamda çok önemli işler yaptığınız kanaatindeyiz. Bu kurumun ülkemizin demokrasisinin gelişmesi açısından fayda sağlayacağı kanaatindeyiz. Hakkın, hukukun, adaletin yerine gelmesi bakımından da çok önemli vazifeler yapıyorsunuz” dedi.
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ise ziyarette yaptığı konuşmada devlet ile millet arasında bir köprü olduklarının altını çizerek, “Kamu Denetçiliği Kurumu idare ile vatandaş arasında bir köprü. Devlet ile millet arasında bir çözüm bulmaya çabalayan bir kurum. Tabi memlekette ne kadar huzur olursa, işler kolay yürürse o memleketin gelişmişliği de o kadar fazla olur. Önemli olan işlerin hukuka uygun yürümesi. Ticaret, sanayi erbabımızın, çalışanlarımızın hem hak ve hukukunun gözetilmesi hem de müteşebbislerimiz direk yatırım veya ticaret yapacaklarında önlerine çıkan engellerin mahkemeye gitmeden aşılması. İdare ile insan arasında ihtilaf çıktığında bu ihtilafı mahkemeye intikal etmeden çözümü için değişik yollar düşünülmüş. Türkiye’de son zamanlarda vatandaşla diğer vatandaşlar arasındaki diğer ihtilaflarda da mahkemeye gitmeden çözüm arayışları başlandı. Arabuluculuk müessesesi oldukça yaygınlaşmaya başladı. Özellikle bu yıl yürürlüğe giren iş kanununda arabuluculuğa müracaat etmeden mahkemeye dava açılamaması bu kültürün yaygınlaşması açısından son derece önemli. Özellikle Kamu Denetçiliği Kurumu’na yapılan müracaatlarda da yaptığımız bir çalışma var. Toplumun temeli aile ve boşanmalar son yıllarda oldukça yaygınlaştı. Biz de kurum olarak hem aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hem Adalet Bakanlığı’na aile boşanmaları ile ilgili mutlaka arabuluculuk kurumunun ihtas edilmesi için tavsiye kararlarında bulunduk” ifadelerini kullandı.
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Kamu Denetçileri Hüseyin Yürük, Sadettin Kalkan, Özel kalem Müdürü Veysel Şirin, Kurumsal İletişim Birim Sorumlusu Mehmet Sarı ve Basın Danışmanı Sait Duygu hazır bulundu.
Ziyaretin sonunda Çelik ve Malkoç hediye takdiminde bulundu.

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER