Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Fırsatlar İşbirliğine Dönüşecek

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, kalkınma hamlelerinin gerçekleştirilmesi için öncelikle ayrışma ortamının yok edilip ortak hareket edilmesinin önemine vurgu yaparak, bu düşünceden hareketle Ticaret ve Sanayi Odalarına istişare ziyaretleri planladıklarını söyledi

Fırsatlar İşbirliğine Dönüşecek
Bu haber 10 Ağustos 2018 - 16:50 'de eklendi ve 1121 kez görüntülendi.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik, kalkınma hamlelerinin gerçekleştirilmesi için öncelikle ayrışma ortamının yok edilip ortak hareket edilmesinin önemine vurgu yaparak, bu düşünceden hareketle Ticaret ve Sanayi Odalarına istişare ziyaretleri planladıklarını söyledi.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Tokat, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir aya gelerek karşılıklı istişarelerde bulunarak Odalarda üretilen hizmetler, ileriye dönük hedefler ve iki bölge Odası arasında işbirliği fırsatları değerlendirilerek sektörel işbirliği çalışmaları yapılmasının önemine değinildi.

Yozgat TSO Başkanı Sinan Çelik, “Odaların birbirleriyle iletişimin daha kuvvetli hale gelmesi iller arası ticaretinde güçlenmesine vesile olacağı kanaatindeyiz.

Ortak amacımız ticaret erbaplarımıza layıkıyla hizmet edebilmek. Bu gibi ziyaretlerin iller arası ticaretin gelişmesine vesile olacağı gibi Odalar arası da hizmet kalitesinin artmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Çelik, Ticaret ve sanayi odaları ile iletişimin güçlendirilmesi, işbirliği fırsatlarını değerlendirmek ve bölgesel olarak iş dünyası temsilcileri ile birlikteliği ülke geneline yaymak adına bu tür ziyaretlerine önemine vurgu yaptı.

Ticaret ve Sanayi odaları arasında iletişim ve işbirliğini güçlendirmek için çalışmalar yapacaklarına dikkat çeken Çelik, aynı zamanda yatırım ve istihdam hamlesi içerisine giren Yozgat’ın avantajlarını paylaşacaklarını kaydetti.

Türkiye ve dünyanın bugün geldiği nokta itibariyle tek çıkar yolun ülkeye her zamankinden daha çok sahip çıkmak olduğunu vurgulayan Çelik, Türkiye’de sanayileşen kentler olduğunu, tarım, üretim ve ihracat çıktıları ile bölgelerine ve ülkeye ciddi oranda katkı sunduklarını, doğal güzellikleri ve kültürel miraslarıyla turizm açısından da cazibe merkezi haline geldiklerini, sahip oldukları avantaj ve ortak yönleriyle önemli bir paydaşlık ve işbirliği kültürünün kapılarını aralamayı hedeflerine değindi.

Çelik, Sakarya’nın gelişmesini sürdüren önemli bir sanayi kenti olduğuna vurgu yaparak, Yozgat ile Sakarya birliktelik kurarak, karşılıklı projeler hazırlamayı amaçladıklarını belirtti.

Yozgat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çelik ve Ömer Faruk Tokat’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, en kısa zamanda iadeyi ziyarette bulunacaklarını belirterek teşekkür etti. Başkan Altuğ konuşmasında, ülke olarak ekonomik gücü sürekli ve istikrarlı hale getirebilmek adına üretmek ve dünyaya pazarlamak gerektiğinin altını çizdi.

Altuğ “Ülke olarak ihracatta iyi bir noktaya gelmek için hem devlet politikaları ve destekleri ile hem de iş dünyasının üstün gayretleri ile hep birlikte çalışıyoruz. İhracatın ülkemiz adına daha kazançlı ve anlamlı hale gelebilmesi için ihracat mallarımızın, ürettiğimiz ürünlerin, ana kalemlerinin, ana maddelerini de biz üretmeliyiz. Küresel ekonomik güçlerin, ticaret savaşına girdiğini iş dünyası olarak gözlemliyoruz. Söz konusu ticaret savaşından başarı ile çıkabilmek, yara almamak adına, ekonomide stratejilerimizi geliştirmeli, çokça üretmeli ve ürettiğimizi de olmazsa olmaz bir şekilde satmalıyız. İş dünyamız böyle dönemlerde daha hissedilebilir bir güç sergilemelidir.” diye konuştu.

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER