Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası
YOZGAT TSO

Devletimizin Milletimizin Her Zaman Yanındayız

Yozgat’ta STKlar ABD tarafından başlatılan ekonomik savaşa karşı ortak tepki gösterdi.

Devletimizin Milletimizin Her Zaman Yanındayız
Bu haber 14 Ağustos 2018 - 8:27 'de eklendi ve 1135 kez görüntülendi.

Yozgat’ta sivil toplum örgütleri Türkiye ekonomisini hedef alan spekülatif ataklara tepki gösterdi. Türkiye’yi parçalamak adına hain planlarını ortaya koyan başta ABD olmak üzere yandaşcılarına karşı milli birlik sergilenmeye başlandı.
Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta başta sivil toplum örgütleri yaptıkları açıklamalarla ‘devletin arkasındayız’ mesajları verdiler.
Türkiye emperyalist güçlerin uşağı FETÖ’nün kurguladığı 17/25 Aralık ve 15 Temmuz hain darbe girişimlerine karşı milli birliğini sergilerken bugün de ekonomik bir savaşın içerisine çekilmek isteniyor.
Yozgat’ta sivil toplum örgütleri de ABD’nin ekonomik dayatmasına karşı sert tepki göstererek, şer odaklarına karşı milli birliğin tekrarlanacağını dile getirdiler.
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Latif Altın, Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uğur Bektaş yaptıkları açıklamalarla, Türkiye üzerindeki hain planlarını topla, tüfekle, terörle yapamadıklarını ekonomi ile yapmaya çalıştıklarını ifade ettiler.
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, Türk milletinin, tarihin en zorlu sınavlarından biriyle daha karşı karşıya kaldığını, yıllardır stratejik müttefik denilen ABD’ye karşı neredeyse iki yıldır adı konulmamış bir savaş verildiğini belirtti.
TSO Başkanı Çelik, iş dünyası olarak her türlü fedakarlığı yapmaya da hazır olduklarını ifade etti.
Çelik, “Ekonomimizde dış kaynaklı bir komplo devreye sokulmak isteniyor. Siyasi olarak diz çöktüremedikleri güzel ülkemizi ve asil milletimizi, döviz silahı ile vurmaya çalışıyorlar. Ama unuttukları bir şey var. Türk milletine kimse zorla ve tehditle bir şey yaptıramaz. Bunu er geç anlayacaklar. Vatandaşlarımızdan isteğimiz biraz sabırlı olsunlar. Bizlerde iş dünyası olarak devletimizin bekası için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Dövizdeki ani tırmanışın başka bir izahı yoktur. Tamamen dış müdahale olduğu aşikardır. Ancak, Devletimiz bu badireleri atlatacak güçtedir” dedi.
Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, Ekonomik dalgalanmalarla Türkiye piyasasının felç edilmek istendiğini aktardı. Erkekli, “Ülkemizi sanal ve sahte oyunlarla sindirmek gayreti içerisindeler. Hükümetimizin ve Merkez Bankasının almış olduğu tedbirler ile ekonomik darbe girişimini ülkemizin en az zararla kapatacağına inancımız tamdır.
ABD yönetimi Siyonist emellerin yörüngesine kapılıp Türkiye’nin piyasasını felç etmeyi hedefliyor. Ekonomimizi sarsma düşüncesiyle çıktıkları bu yolda başarılı olamayacaklar. Güçlü stratejilerle kararlı duruşumuzla ekonomik dalgalanmayı etkin biçimde yönetebilecek konumdayız. Güçlü politikalarla yeni bir sürecin başlaması finansal istikrarın devam etmesi ülkemizin öncelikli hedeflerinden olmalıdır. Bu hedefler doğrultusunda ekonomik savaşta gücümüzü imanımızdan, inancımızdan, birliğimizden alacağız” dedi.
Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Latif Altın, ABD’nin Rahip Brunson’u bahane göstererek Türkiye’ye ekonomik yönden savaş açtığını söyledi. Altın “Ülkemizi kontrol etmek isteyen dış mihraklar, son koz olarak döviz savaşını başlatmışlardır. Bugüne kadar milletimizin birliğine ve vatanımızın bütünlüğüne karşı yapılan Gezi Parkı olayları, 15 Temmuz darbe girişimi gibi bütün operasyonlar nasıl bozguna uğratıldıysa, gencinden yaşlısına, erkeğinden kadınına fark etmeksizin aynı yerli ve milli direniş gösterilecek, bu savaştan da galip gelinecektir. Bizleri birbirimize düşürmeye çalışarak veya buna benzer girişimler ile ülkemizin ve Türk Milletinin üstesinden gelemeyeceklerini anlayanlar, şimdi de ülkemizi ekonomik yönden zor duruma düşürme çabasında, ekonomimizdeki güveni kırmaya çalışmaktadırlar” dedi.
Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uğur Bektaş, ABD’nin yapmış olduğu ekonomik savaş yaptırımlarına karşın artık esnaf ve sanatkarın milli birlik duygusunu yansıttığını söyledi. Türkiye’nin üzerinde oynanmak isteyen oyunlara karşı milletin birlikteliğini yansıttığını aktaran Bektaş, “ABD’nin başlatmak istediği ekonomik savaştan Türkiye kazançlı çıkacaktır. Esnaf ve sanatkarlar olarak ekonomi savasında ve her konuda devletimizin yanında olacağız olmaya da devam edeceğiz. Çünkü bu ülke toprakları için ecdadımız bağımsızlık mücadelesi verdi bundan sonrada bizler vermeye hazır olacağız. Bu ekonomi savaşın da esnaf ve sanatkarlarımız ele ele vererek çalışmalarımız ile kolaylıkla atlatacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
FOTO GALERİLER
EN SON YAYINLANANLAR
İLGİLİ FAALİYETLER